Pre tehotné

Myslíme aj na budúce mamičky, ktoré ošetríme tým najšetrnejším spôsobom.
https://www.dentalna.sk/wp-content/uploads/2020/04/img-people.png
https://www.dentalna.sk/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dentálna hygiena
pre tehotné

Tehotenstvo je mimoriadne dôležité obdobie v živote ženy. Počas tohto obdobia, je okrem mnohých iných vecí, dôležité dbať aj na zdravie zubov a ústnej dutiny budúcej mamičky.

Počas tehotenstva dochádza v ústnej dutine k premnoženiu baktérií a kyselín, ktoré naleptávajú a odvápňujú zubnú sklovinu a môžu tiež zvýšiť riziko zápalov, bujnenie ďasien a vznik zubného kazu. 

Čo spôsobuje zhoršenie stavu ústnej dutiny počas tehotenstva?

  • zvýšené množstvo hormónov
  • časté zvracanie
  • únava
  • zvýšená konzumácia sladkých a kyslých potravín
Profesionálna dentálna hygiena v tehotenstve 

Dentálna hygiena počas tehotenstva je veľmi dôležitá a je potrebné ju absolvovať minimálne dva razy. Profesionálnou dentálnou hygienou budúce mamičky zamedzia možnému vzniku zubných problémov seba aj svojho dieťatka.  

Ako prebieha dentálna hygiena počas tehotenstva? 

  1. V prvom respektíve druhom trimestri tehotenstva dentálny hygienik skontroluje zuby a ďasná, odstráni zubný kameň a ošetrí zuby podľa potreby. Následne dentálny hygienik budúcu mamičku inštruje k správnej technike čistenia zubov a  pomôže jej s výberom dentálnych pomôcok.
  2. V treťom trimestri sa u tehotných žien opäť kontroluje stav ustnej dutiny. Počas tejto návštevy sa budúca mamička dozvie informácie o tom, ako sa správne starať o ústnu dutinu dieťatka v prvých mesiacoch. Taktiež sa dozvie správne stravovacie návyky, nakoľko strava výrazne ovplyvňuje mineralizáciu a vývoj zubov dieťaťa.

Budúcim mamičkám venujeme špeciálnu starostlivosť a pristupujeme k nim tým najšetrnejším spôsobom, aby získali správny prístup k svojmu ústnemu zdraviu i orálnemu zdraviu svojich detí.

Objednajte sa

Tel. kontakt
0904 461 595
Email
info@dentalna.sk
Sme tu pre vás
Pondelok-Piatok
9:00 - 18:00

Kontaktujte nás

0904 461 595

Copyright 2020 by Dentálna hygiena Košice. All rights reserved.

Copyright 2020 by Dentálna hygiena Košice. All rights reserved.

bt_bb_section_top_section_coverage_image