Časté otázky
FAQ

Najčastejšie otázky, ktoré dostávame.
https://www.dentalna.sk/wp-content/uploads/2020/04/img-people.png
https://www.dentalna.sk/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Čo je vlastne dentálna hygiena a čo je jej úlohou?

Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna stomatologická metóda, ktorej cieľom je zabrániť vzniku zubných kazov, paradontitíde či zápalu ďasien. Je efektívnou prevenciou pred vznikom rôznych ochorení v ústnej dutine a zároveň nám napomáha zachovať si zdravé zuby a ďasná po celý život. 

Prečo je dentálna hygiena dôležitá?

Pravidelnou dentálnou hygienou a správnym čistením zubov predídete tvorbe zubného kameňa, znížite riziko ochorenia ďasien a rôznych iných ochorení ústnej dutiny. Poctivou dentálnou hygienou zároveň ušetríte množstvo peňazí, ktoré by ste nechali u stomatológa pri výraznejších problémoch so zubami. 

Pre koho je vhodná dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je vhodná takmer pre všetkých pacientov, vrátane detí, pre ktoré máme pripravený špeciálny balík služieb. Výnimku tvoria pacienti, ktorí berú lieky na rôzne ochorenia napr. osteoporóza, ochorenia krvi a kosti, autoimúnne ochorenia a onkologické ochorenia. Rovnako nie je dentálna hygiena vhodná pre ľudí, ktorí majú herpes alebo afty.   

Ako často je potrebné absolvovať dentálnu hygienu?

Návšteva dentálnej hygieny je u každého individuálna. Všetko závisí od ústnej dutiny konkrétneho pacienta. Profesionálnu dentálnu hygienu odporúčame navštevovať minimálne raz za 6 mesiacov. V tehotenstve a pri špecifických prípadoch je vhodná aj častejšia návšteva dentálneho hygienika.

Je dentálna hygiena bolestivá?

U väčšiny pacientov je spravidla dentálna hygiena bezbolestné ošetrenie. Miernu bolesť môžete pociťovať, ak trpíte citlivými zubami alebo ďasnami, avšak vo väčšine prípadov ide o príjemný a bezbolestný úkon.

Tel. kontakt
0904 461 595

Kontaktujte nás

0904 461 595

Copyright 2020 by Dentálna hygiena Košice. All rights reserved.

Copyright 2020 by Dentálna hygiena Košice. All rights reserved.

bt_bb_section_top_section_coverage_image